Latarnik

Ostrzegamy jest to nieoficjalne tłumaczenie opisu Szwedzkiego wydania. 

Policji inspektor Patrik Hedström właśnie wrócił do pracy po długim zwolnieniu chorobowym. Próbował dobrze wypocząć, a także opiekuje się żoną Erica i ich bliźniąt urodzonych przedwcześnie.
Ledwo ma czas, aby wejść do urzędu, zanim zapada w nowe dochodzenie.Mężczyzna został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu, poprzez strzał w tył głowy.
Ofiarą jest Mats Sverin, dyrektor finansowy, przyjazny i lubiany człowiek. Nikt nie ma do powiedzenia złego słowa o nim.
Wraz z kolegami, Patrik stara się nakreślić całe życie Mats, który zawiera więcej tajemnic, niż ktokolwiek mógł kiedykolwiek pomyśleć. Dlaczego w takim pośpiechu chciał opuścić Gothenburg powrócić do swego rodzinnego miasta Fjällbacka? Jaką rolę odegrał w projekt obejmujący stary hotel do kąpieli, który przekształca się w spa? I czy to czysty zbieg okoliczności, że Mats dzieciństwa sweetheart Annie również wrócił? Nie zostały one w kontakcie przez kilka lat, ale teraz ona i jej syn żyją na wyspie Gråskär poza Fjällbacka – miejsce, gdzie jej rodzina mieszkała od pokoleń.
Nawet Gråskär ma swoje tajemnice i jest miejscem, które zawsze był otoczony przez złowrogie plotki. Mówią, że wyspa jest nawiedzany przez zmarłych, i że mają coś do powiedzenia…
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s