Stephenie Meyer

Stephenie Meyer – urodziła się 24 grudnia 1973 roku w Hartford. Autorka powieści: Intruz i cyklu Zmierzch – składającego się z czterech części, napisała również pierwsze (12) rozdziały powieści Midnight Sun, miała być ona opowiedziana oczami Edwarda Cullena. Postanowiła zakończyć prace nad tą powieścią, z powodu wycieku jej fragmentów do Internetu.

PUBLIKACJE

Pierwsza z części cyklu Zmierzch została wydana w USA w październiku 2005 (w Polsce 1 stycznia 2007). W listopadzie Zmierzch znalazł się na piątym miejscu na liście bestsellerów New York Timesa.

Wkrótce Meyer wydała drugą część cyklu, Księżyc w nowiu, we wrześniu 2006 (w Polsce 1 stycznia 2007). Zadebiutowała na piątej pozycji liście New York Timesa. W drugim tygodniu znalazła się na pierwszym miejscu i utrzymywała się na nim przez jedenaście tygodni. W sumie Księżyc w nowiu na liście figurował przez ponad pięćdziesiąt tygodni.

10 kwietnia 2007 roku jedno z opowiadań Stephenie znalazło się w zbiorze Prom Nights from Hell.

5 maja 2007 została wydana specjalna edycja Księżyca w nowiu, z dodatkowymi tatuażami, plakatem z okładką trzeciej części oraz jej pierwszym rozdziałem.

7 sierpnia 2007 (w Polsce 18 kwietnia 2008) została wydana trzecia część Zmierzchu – Zaćmienie. Wszystkie trzy części spędziły na topliście New York Timesa aż 143 tygodnie.

6 maja 2008 roku Meyer wydała swoją drugą już powieść nie związaną ze Zmierzchem – Intruz.

31 maja 2008 roku wyszło specjalne wydanie Zaćmienia zawierające okładkę czwartej części Przed świtem i jej pierwszy rozdział oraz napisy na koszulki „Team Edward” i „Team Jacob”.

2 sierpnia 2008 (w Polsce 25 marca 2009) wyszła ostatnia część sagi Zmierzchu – Przed świtem. W pierwszym dniu (w USA) sprzedano ok. 1.3 miliona egzemplarzy.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s